| | Niedziela - Zamknięte

Jak sprawdzić czy satelita będzie odbierała?

odbior-telewizji-satelitarnej

Czy telewizja satelitarna będzie działać? To pytanie zadaje sobie każda osoba, która planuje zainstalowanie telewizji satelitarnej u siebie w biurze czy domu. Ta technologia stawia pewne wymagania przed przyszłym użytkownikiem, a do poprawnego działania konieczny do spełnienia jest jeden dość istotny wymóg. Jaki to wymóg ? Czy trudno go spełnić ? Wszystkie potrzebne informacje poniżej.
Główna zasada działania telewizji satelitarnej jest dosyć prosta. Sygnał z satelity umieszczonej w kosmosie dociera prosto do talerza satelitarnego a stamtąd do dekodera i na ekran telewizora. Aby telewizja satelitarna działała poprawnie, konieczny jest niezakłócony sygnał, który dociera do odbiornika — anteny. Polska jest w zasięgu satelity Hot Bird 13’E. W Polsce odbiera się go z Południowej części nieba. Jeśli możemy na niego skierować talerz, to mamy pewność, że telewizja satelitarna będzie działać.

A co jeśli nasze okna wychodzą na północną stronę? Wtedy sprawa też nie jest przegrana. Warto wtedy umówić się ze specjalistą, który za pomocą specjalnego urządzenia zmierzy siłę sygnału na miejscu i wskaże optymalne miejsce do instalacji anteny. W Polsce zasięg obejmuje teren całego kraju, a główne problemy dotyczą przeszkód naturalnych i konstrukcji wzniesionych przez człowieka. W większości przypadków w łatwy sposób można znaleźć wyjście z takiej problematycznej sytuacji. Mała korekta powinna definitywnie rozwiązać problem.

Problemy mogą pojawić się, gdy środowisko jest szczególnie niefortunnie. Duże zagęszczenie budynków, brak wolnej przestrzeni, na które można skierować to poważne przeszkody, które mogą skutecznie uniemożliwić odbiór sygnału. W takich przypadkach profesjonalni monterzy również powinni znaleźć rozwiązanie. Umieszczenie anteny bezpośrednio na dachu i przesyłanie sygnału przewodem to jedno z nich.

Telewizja satelitarna to synonim dobrego dostępu do sygnału. Jej zaawansowanie technologiczne, satelity umieszczone w kosmosie i nowoczesne rozwiązanie techniczne odbioru powodują, że jest łatwo dostępna na świecie. W Polsce istnieją dogodne warunki do odbioru telewizji satelitarnej.

Call Now Button