| | Niedziela - Zamknięte

Czym jest naziemna telewizja cyfrowa DVB-T?

naziemna-telewizja-cyfrowa

Nasza firma zajmuje się instalacją, a także montażem naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T na terenie Wrocławia i okolic. Telewizja nadawana jest z nadajników naziemnych i w Polsce od kilku lat systematycznie zastępuje używaną do tej pory telewizję analogową.

Mnóstwo naszych klientów nie zdaje sobie sprawy jakie korzyści może czerpać dzięki DVB-T. Przede wszystkim użytkownicy uzyskują zdecydowanie lepszą jakość obrazu i dźwięku. Obraz cyfrowy nie zaskoczy klienta śnieżeniem czy odbiciami, przez co będzie on miał znacznie lepszy komfort oglądania telewizji. Ponadto dźwięk jest przesyłany w najwyższej możliwej jakości, można również odbierać dźwięk Dolby Digital. Telewizja cyfrowa DVB-T daje użytkownikom większą liczbę kanałów. Dzięki emisji cyfrowej nadajniki pozwalają na transmisję większej liczby programów na jednym kanale. Telewizja ta posiada również funkcje specjalne takie jak:

– VoD, czyli Video na życzenie, dzięki tej funkcji użytkownik ma możliwość korzystania z wypożyczalni programów, a także filmów

– EPG – użytkownik ma dostęp do programu telewizyjnego wszystkich dostępnych kanałów

– PVR – w przypadku, gdy użytkownik jest w posiadaniu odpowiedniego tunera, ma możliwość nagrywania ulubionych programów telewizyjnych, a także pauzowania wybranego programu, w trakcie nadawania, co jest bardzo przydatnym rozwiązaniem

Klienci zadają również pytanie jaki muszą mieć odbiornik, by mieć możliwość odbierania telewizji DVB-T? Aby korzystać z tego rodzaju nadajnika trzeba mieć tuner z dekoderem DVB-T, telewizor z wbudowanym dekoderem DVB-T, antenę naziemną albo kartę telewizyjną – zewnętrzną albo wewnętrzną, która będzie podłączana do komputera z opcją odbioru DVB-T.

Mnóstwo klientów pyta nas czy lepiej zdecydować się na osobny tuner czy może telewizor z wbudowanym tunerem. Nie wszyscy są świadomi, że tuner właśnie tego typu da zdecydowanie więcej możliwości niż telewizor z wbudowanym tunerem. Użytkownik będzie mógł nie tylko nagrywać programy, ale również pauzować nadawany program w dowolnym momencie oraz odtwarzać materiały, które zostały zachowane. Tunery najnowszej generacji pozwolą również na słuchanie muzyki w różnych formatach, przeglądanie stron internetowych, oglądanie filmów, czy przeglądanie swoich ulubionych zdjęć. Z kolei telewizor, który będzie miał wbudowany tuner, zapewni użytkownikowi komfort korzystania z jednego urządzenia.

Osobom, które chcą korzystać z z tego typu telewizji rekomendujemy używać zwykłej anteny telewizyjnej. Najbardziej polecamy jednak anteny kierunkowe, z kolei najmniej siatkowe, gdyż mogą wpłynąć na zakłócenia.

Zapewniamy że naziemna telewizja cyfrowa zagwarantuje użytkownikom nie tylko większy komfort, ale również wygodę oraz przyjemność w trakcie oglądania telewizji. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z udogodnień jakie daje naziemna telewizja cyfrowa, użytkownicy mają możliwość wyboru, czy zdecydują się na kupno nowego telewizora, lepszego dekodera, czy będą korzystali z anteny. Wszystko zależy od upodobań, a także oczekiwań.

Nasza firma świadczy kompleksowe usługi z zakresu montażu anten naziemnych DVB-T we Wrocławiu oraz okolicach. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Call Now Button